ԱԺ մուտքի մոտ բախում է (տեսանյութ)
Այս պահին «Չենք անցկացնի» նախաձեռնության անդամները եւ մի խումբ քաղաքացիներ ԱԺ մուտքի մոտ փորձում են «ոչ»-ի պաստառը փակցնել դարպասների վրա, սակայն ոստիկանները թույլ չեն տալիս։ Քիչ առաջ բախում սկսվեց ոստիկանների ու ակցիայի մասնակիցների միջեւ։ Ոստիկաններն ամեն կերպ փորձում էին պոկել պաստառը։ Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը հայտարարեց, որ նրանք, որոնք չեն հնազանդվի, բերման կենթարկվեն, եւ կոչ արեց լրագրողներին եւ օպերատորներին հեռու կանգնել, տարածություն պահել։
Ակցիայի մասնակիցներից մի քանիսի ինքնազգացողությունը վատացավ, քանի որ հրմշտոց սկսվեց. այս պահին դեռեւս ոստիկանները պայքարում են, իսկ ակցիայի մասնակիցները բարձրացնում են պաստառը։
Քիչ առաջ մասնակիցներին մոտեցան ՀԱԿ պատգամավորներ Լեւոն Զուրաբյանն ու Արամ Մանուկյանը, քաղաքացիները պահանջում են Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը, ոստիկանները վերջին 5 րոպեի ընթացքում մի քանի անգամ շատացան։ Նրանք փորձում են պատ կազմել դարպասների մոտ։

Столкновение около здания НС (видео)
В данный момент члены инициативы "Не проведете" и группа граждан около входа в НС пробуют прикрепить плакат "Нет" на ворота, однако полиция не позволяет сделать это. Немногим ранее началась столкновение между полицией и участниками акции. Полицейские всеми способами пытались сорвать плакат. Замначальника полиции Еревана Валерий Осипян заявил, что те, которые не будут повиноваться, будут подвергнуты приводу, и призвал журналистов и операторов стоять далеко.
Самочувствие нескольких участников акции ухудшилось, так как началась давка, полицейские все еще пытаются бороться, а участники акции протеста поднимают плакат.
Немногим ранее к участникам подошли депутаты от АНК Левон Зурабян и Арам Манукян, граждане требуют отставки Сержа Саргсяна, за последние 5 минут количество полицейских увеличилось. Они пытаются организовать стену у ворот.