Ucom-ը և Hero House Yerevan-ը հայտարարում են համագործակցության մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինUcom-ը և Hero House Yerevan-ը հայտարարում են համագործակցության մասին, որը միտված է Hero House-ի թվային ենթակառուցվածքների ամրապնդմանը՝ նպաստելով հիմնադիրների, ինժեներների և հետազոտողների համայնքի զարգացմանը։
Որպես Թվային գործընկեր՝ Ucom-ը Hero House-ին կապահովի կայուն ինտերնետ կապով և համապատասխան ծառայություններով՝ ապահովելով տարածքի արդյունավետ աշխատանքը և տեխնոլոգիական թիմերի հնարավոր զարգացումը։
Hero House-ը SmartGateVC-ի հայաստանյան գործունեության հիմնական կենտրոնն է, այդ թվում՝ Հայաստանի Ստարտափ Ակադեմիայի (ASA) ծրագրերի անցկացման վայրը։ Վերջին ութ տարիների ընթացքում տարածքը հյուրընկալել է ASA-ի 13 ծրագիր՝ աջակցելով ավելի քան 170 ստարտափների։ Այս թիմերը Hero House-ը օգտագործել են որպես հիմք՝ ընկերություններ ստեղծելու, գաղափարներ փորձարկելու և մենթորների ու ներդրողների հետ կապեր հաստատելու համար։
«Երբեմն մեծ գործեր անելու համար մեզ պետք է լինում ընդամենը մի փոքր օգնություն։ Դա գիտակցելով՝ Ucom-ը ձգտում է աջակցել Հայաստանում տեխնոլոգիական զարգացում ապահովող կազմակերպությունների աշխատանքին։ Միայն միահամուռ ուժերով մենք կարող ենք զգալի փոփոխություններ ապահովել մեր երկրում և նոր սերունդների համար ավելի լավ ապագա ապահովել», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Hero House-ը տարիներ շարունակ ծառայել է որպես գաղափարների ձևավորման, կապերի ստեղծման և նախաձեռնությունների հարթակ: Ucom-ի հետ համագործակցությունը ևս մեկ քայլ է, որը նպաստելու է նորարական միջավայրի անխոչընդոտ զարգացմանը», - ասել է SmartGateVC-ի գործընկեր Աշոտ Արզումանյանը։
Սունդուկյան 60 հասցեում գործող Hero House-ը հասանելի է նաև անհատների և թիմերի համար, որոնք փնտրում են կենտրոնացված և համագործակցային աշխատանքային միջավայր։ Որպես համատեղ աշխատանքային տարածք ծառայելուց զատ՝ այն նաև մնում է համայնքային միջոցառումների և էկոհամակարգի նախաձեռնությունների կենտրոն

thumbnail_UcomHH 900X600
Ucom и Hero House Yerevan объявляют о сотрудничестве, направленном на укрепление цифровой инфраструктуры Hero House, что будет способствовать развитию сообщества основателей, инженеров и исследователей.
В качестве цифрового партнера Ucom обеспечит Hero House стабильным интернет-соединением и соответствующими сервисами, гарантируя эффективную работу пространства и поддерживая потенциальный рост технологических команд.
Hero House является основным центром деятельности SmartGateVC в Армении, что означает, что именно здесь проводятся программы Стартап-академии Армении (ASA). За последние восемь лет на территории Hero House было реализовано 13 программ ASA, которые помогли развитию более 170 стартапов. Таким образом, Hero House служит в качестве базы для создания компаний, тестирования идей и установления связей с менторами и инвесторами.
«Иногда для достижения больших целей нам не хватает совсем небольшой помощи. Осознавая это, Ucom стремится поддерживать работу организаций, обеспечивающих технологическое развитие в Армении. Только совместными усилиями мы можем добиться значительных изменений в нашей стране и обеспечить лучшее будущее для новых поколений», — отметил Ральф Йирикян, генеральный директор Ucom.
«Hero House на протяжении многих лет служил платформой для формирования идей, установления связей и реализации инициатив. Сотрудничество с Ucom — это еще один шаг, который будет способствовать беспрепятственному развитию инновационной среды», — сказал Ашот Арзуманян, партнер SmartGateVC.
Расположенный по адресу Сундукян 60, Hero House открыт для индивидов и команд, которые ищут подходящий коворкинг для стартапов. Помимо функции коворкинг-пространства, он остается центром для общественных мероприятий и инициатив экосистемы.