Հայերենի անվճար դասերի մասնակցելու հրավեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից իրականացվող դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում «Big Mind» ուսումնական կենտրոնը կազմակերպում է հայերենի անվճար դասեր Հայաստանում ապրող միգրանտ ընտանիքների դպրոցահասակ երեխաների համար:
Ծրագրին կարող են մասնակցել միգրանտ ընտանիքների՝ 4-9 դասարաններում սովորող երեխաները․
- հայեր և օտարազգիներ, որոնք տեղափոխվել են Հայաստան և չեն տիրապետում հայերենին,
- հայեր և օտարազգիներ, որոնք տեղափոխվել են Հայաստան և կարիք ունեն գիտելիքների բարելավման և դպրոցական ծրագրին համապատասխանեցման,
- արևմտահայերենով կրթություն ստացած անձինք, որոնք ՀՀ հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում ունեն լեզվական ադապտացիայի խնդիր։

Поддержи А1+!В рамках грантовой программы, реализуемой Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения, образовательный центр «Big Mind» организует бесплатные курсы армянского языка для школьников из семей мигрантов, проживающих в Армении.
К участию в программе приглашаются учащиеся 4–9 классов из семей мигрантов, а именно:
дети (армяне и иностранцы), переехавшие в Армению и не владеющие армянским языком;
дети, которым необходимо улучшить уровень армянского языка и адаптировать свои знания к школьной программе;
школьники, получившие образование на западноармянском языке и испытывающие языковые трудности при переходе в общеобразовательные учреждения Армении.