Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վիետնամում է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտոնական այցով Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում գտնվող ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը եղել է Նին Բին նահանգում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Վիետնամի կոմկուսի Նին Բին նահանգի քարտուղար Դոան Մին Հուանին ջերմ ընդունելության համար` նշելով, որ այն հայ-վիետնամական բարեկամական հարաբերությունների վկայությունն է: Հանդիպմանը, ի թիվս այլ թեմաների, քննարկվել են նաեւ երկկողմ ապակենտրոնացված համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
ԱԺ նախագահի գլխավորությամբ պատվիրակությունը շրջել է նաեւ Hyundai ավտոմեքենաների գործարանում ու ծանոթացել ընկերության գործունեությանը:

Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян 17 ноября прибыл во Вьетнам с официальным визитом по приглашению главы вьетнамского парламента Чан Тхань Мана.
Об этом сообщило вьетнамское агентство VNA.
Визит Алена Симоняна во Вьетнам продолжится до 23 ноября.
Касаясь визита Алена Симоняна, вьетнамское издание Vietnamnews отмечает, что двустороннее торгово-экономическое сотрудничество между Арменией и Вьетнамом начало проявлять положительные признаки благодаря соглашению о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и Вьетнамом.
Отмечается, что в 2022 году товарооборот между Арменией и Вьетнамом достиг $62,6 миллиона, что на 469% больше показателя 2021 года, а в 2023 году - $342 миллиона, что в свою очередь на 516% больше показателя 2022 года.