ԱԺ արտահերթը չի կայացել․ ՔՊ-ն չի ներկայացել (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների կողմից նախաձեռնած արտահերթ նիստը չի կայացել։ Նիստին չեն ներկայացել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները։
Գրանցվել է 34 պատգամավոր, քվորում չի ապահովվել:
Նիստի օրակարգում էր «Կառավարության հրաժարականի և նոր կառավարություն ձևավորելու անհրաժեշտության մասին» ԱԺ ուղերձի նախագիծը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ՔՊ-ն նիստին չի մասնակցելու՝ նշելով, որ ընդդիմության օրակարգը կեղծ է և չի համապատասխանում ՀՀ պետական շահերից բխող օրակարգերին։

Внеочередное заседание не состоялось: ГД не явился (видео)
Поддержи А1+!Внеочередное заседание Национального Собрания, инициированное фракциями “Армения” и “Честь имею“, не состоялось из-за отсутствия кворума. Правящая фракция “Гражданский договор” на заседании не присутствовала.
Было зарегистрировано 34 депутата, кворума не было.
В повестку дня заседания был включен проект послания НС “О необходимости отставки правительства и формирования нового правительства”.
Секретарь фракции “Гражданский договор” Артур Ованнисян заявил, что фракция не будет участвовать в заседании, отметив, что повестка дня оппозиции ложна и не соответствует повесткам, исходящим из государственных интересов Республики Армения.