ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ժնեւում է
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 22-27-ն աշխատանքային այցով Ժնեւում է` մասնակցելու Միջխորհրդարանական միության (IPU) 148-րդ վեհաժողովին:
Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Հասմիկ Հակոբյանը, Ծովինար Վարդանյանը եւ Արսեն Թորոսյանը, ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լեւոն Քոչարյանը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ելույթը վեհաժողովում եւ մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ:

Делегация, возглавляемая Председателем НС РА Аленом Симоняном, находится в Женеве
Делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Армении Аленом Симоняном, с 22 по 27 марта находится в Женеве для участия в 148-й ассамблее Межпарламентского союза (МПС). Об этом сообщает Управление по связям с общественностью и коммуникациям Национального собрания Армении.
В составе делегации вице-спикер Национального собрания Акоп Аршакян, депутаты парламентской фракции «Гражданский договор» Асмик Акопян, Цовинар Варданян и Арсен Торосян, депутат парламентской фракции «Айастан» Левон Кочарян.
В рамках визита запланировано выступление председателя Национального собрания Алена Симоняна на ассамблее и ряд рабочих встреч.