Վարչապետ Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Եգիպտոս
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն:
Կահիրեի միջազգային օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլը: Դիմավորման պաշտոնական արարողության շրջանակում հնչել են երկու երկրների օրհներգերը, այնուհետև վարչապետները ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին:
Այսօր վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Премьер-министр Пашинян прибыл в Египет с официальным визитом
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян прибыл с двухдневным официальным визитом в Арабскую Республику Египет.
Никола Пашиняна в Международном аэропорту Каира встретил премьер-министр Египта Мустафа Мадбули. На официальной церемонии встречи прозвучали гимны двух стран, затем премьер-министры приветствовали членов делегаций.
5 марта состоится приватная встреча премьер-министра Пашиняна с президентом Египта Абдул-Фаттахом ас-Сиси, затем встреча продолжится в расширенном формате.
Премьер-министр Армении также встретится с премьер-министром Египта Мустафой Мадбули, генеральным секретарем Лиги арабских государств Ахмед Абдул аль-Гейтом, предстоятелем Коптской православной церкви, Папой Александрийским и патриархом престола Святого Марка Тавадросом II, Верховным имамом Аль-Азхара Шейхом Ахмедом Мухаммадом.
Никол Пашинян в рамках визита посетит Федерацию торгово-промышленных палат Египта, где проведет встречу с египетскими бизнесменами.