Գևորգ Պապոյանը նշանակվել է էկոնոմիկայի նախարար
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 131-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի` Գևորգ Պապոյանին նշանակել էկոնոմիկայի նախարար»,– ասված է փաստաթղթում:
Հիշեցնենք` որ մինչ այդ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբացեղնում էր Վահան Քերոբյանը, սակայն փետրվարի 14-ի վերջինս իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր արել` հայտնելով, որ դադարեցնում է էկոնոմիկայի նախարարի լիազորությունները։ Ավելի ուշ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է նրան պաշտոնից ազատելու հրամանագիրը։
Փետրվարի 26-ին Ազգային ժողովի  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը հայտարարել էր պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին:

Геворг Папоян назначен министром экономики
Геворг Папоян назначен министром экономики Республики Армения. Об этом говорится в указе, подписанном президентом РА.
«На основании представления премьер-министра, в соответствии со статьей 131 Конституции, а также статьей 5 части 1 Закона о структуре и деятельности правительства, назначить Геворга Папояна министром экономики».
14 февраля указом президента РА Ваагна Хачатуряна Ваан Керобян был освобожден с должности министра экономики. Днем ранее Ваан Керобян объявил о своей отставке на своей странице в Facebook.