Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդային՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ճապոնիայի ազգային տոնի՝ Նորին Մեծություն Ճապոնիայի Կայսեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր՝ Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև ձևավորվել են ժողովրդավարական արժեքների, փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերություններ:
Ներկայում Հարավային Կովկասում և աշխարհում առկա բազում մարտահրավերների և սպառնալիքների պայմաններում Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ճապոնիայի հետ գործընկերային հարաբերությունների հետագա խորացումն ու ընդլայնումը՝ բարձր գնահատելով Ճապոնիայի կողմից Հայաստանի տարբեր ոլորտների զարգացմանն ուղղված բազմակողմանի աջակցությունը: Այս կապակցությամբ վերահաստատում եմ Ձեզ ուղղված՝ Հայաստան այցելելու հրավերս՝ երկկողմ միջպետական հարաբերություններն ամրապնդելու հետ կապված հարցերը քննարկելու նպատակով:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և ամենայն բարիք»:

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Японии Фумио Кисиде по случаю Национального праздника.
«Горячо поздравляю Вас с Национальным праздником Японии - Днем ​​рождения Его Величества Императора Японии.
С момента установления дипломатических отношений между Арменией и Японией сложились дружественные отношения, основанные на демократических ценностях, взаимном уважении и доверии.
В настоящее время, в условиях множества вызовов и угроз на Южном Кавказе и в мире, Армения придает большое значение дальнейшему углублению и расширению сотруднических отношений с Японией, высоко оценивая многостороннюю поддержку Японии развитию различных отраслей Армении. В связи с этим, подтверждаю мое приглашение посетить Армению для обсуждения вопросов укрепления двусторонних межгосударственных отношений.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Японии - благополучия и всего наилучшего».