Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար, ինչպես նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմերը:
Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելը Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է օրեր առաջ ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցած կադրային մի շարք փոփոխությունների արդյունքում պաշտոնների նոր նշանակված զինվորականներին, մաղթել քաջառողջություն, ծառայողական նորանոր հաջողություններ, հայրենիքին անմնացորդ ծառայելու կամք ու կորով:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում ընթացող աշխատանքներին առնչվող մի շարք հարցեր:

428642902_733739785575823_4327494807310713771_n
Под руководством министра обороны Республики Армения Сурена Папикяна состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководители Министерства обороны и Вооруженных сил РА, а также командный состав армейских воинских формирований.
В Министерстве обороны сообщили, что Сурен Папикян поздравил военнослужащих, недавно назначенных на должности в результате ряда кадровых перестановок, произошедших несколько дней назад в Вооруженных силах Армении, пожелал им крепкого здоровья, новых служебных успехов, воли и стремления служить Родине. После началось обсуждение вопросов повестки дня.
В ходе совещания был обсужден ряд вопросов, касающихся текущей работы в Вооруженных силах.
В конце совещания министр обороны дал руководителям подразделений соответствующие указания и задания.