Ուկրաինայում Հայաստանից ուղարկված հերթական մարդասիրական օգնությունն են ստացել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈւկրաինայի ազգային ռազմաբժշկական կենտրոնը փետրվարի 8-ին Ուկրաինայի հայերի միության կենտրոնակայանից հերթական մարդասիրական օգնությունն է ստացել, որը տրամադրվել է ՀՀ կառավարության կողմից։
Այս մասին տեղեկացնում են Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունից՝ մանրամասնելով, որ ընդհանուր առմամբ, նվիրաբերվել է մոտ 10 տոննա դեղորայք և այլ դեղամիջոցներ։
Ինչպես հայտնում են դեսպանատնից՝ հումանիտար օգնության հանձնման արարողությանը ներկա էին նաև Ուկրաինայի պաշտպանության փոխնախարար Նատալյա Կալմիկովան, Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը, ՀՀ դեսպանության ռազմական կցորդ Համիկ Սայադյանը, Ուկրաինայի հայերի միության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Մկրտչյանը և Ուկրաինայի Հայ Առաքելական եկեղեցու թեմի առաջնորդ Մարկոս եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը։
«Նախորդ մարդասիրական օգնությունը Դնեպրոպետրովսկի շրջանի զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել ընթացիկ տարվա փետրվարի 1-ին, իսկ հաջորդը կտրամադրվի Խարկովի հիվանդանոցներից մեկին»,-նշել են Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունից։

В Украину поступила очередная партия гуманитарной помощи из Армении
Поддержи А1+!Национальный военно-медицинский центр Украины 8 февраля получил очередную гуманитарную помощь от штаб-квартиры Союза армян Украины, которую предоставило правительство Республики Армения.
Всего было передано около 10 тонн лекарств и медикаментов.
В церемонии передачи гуманитарной помощи приняли участие заместитель министра обороны Украины Наталья Калмыкова, посол Республики Армения в Украине Владимир Карапетян, военный атташе посольства Республики Армения в Украине полковник Амик Саядян, председатель Штаба Союза армян Украины Давид Мкртчян и глава Украинской епархии Армянской Апостольской церкви епископ Маркос Ованнисян.
Предыдущая гуманитарная помощь была передана в военный госпиталь Днепропетровской области 1 февраля этого года, а следующая будет передана в один из госпиталей Харькова.