Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Բելգիայի կառավարության՝ Հայաստանում դեսպանություն բացելու որոշումը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում՝ ի նպաստ հայ-բելգիական հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ամրապնդման: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Բելգիայի կառավարության՝ Հայաստանում դեսպանություն բացելու որոշումը և վստահություն հայտնել, որ դրա արդյունքում երկու երկրների միջև փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում կընդլայնվի: Վարչապետն ընդգծել է Բելիգայի աջակցությունը ՀՀ կառավարությանը՝ ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում:
Էրիկ դե Մույնքը նշել է, որ կներդնի բոլոր ջանքերը երկկողմ կապերի շարունակական զարգացման նպատակով: Դեսպանը կարևորել է առևտրատնտեսական փոխգործակցության խթանումը, ինչպես նաև այլ ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանի և Բելգիայի սերտ համագործակցությունը նպաստում է նաև ՀՀ-Եվրոպական միություն փոխգործակցությանն ու դրա զարգացմանը:

Никол Пашинян подчеркнул важность решения правительства Бельгии открыть посольство в Армении (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Бельгия в Республике Армения Эрика де Муйнка.
Премьер-министр поздравил посла со вступлением в должность и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности на благо развития и укрепления армяно-бельгийских отношений.
Никол Пашинян подчеркнул важность решения правительства Бельгии открыть посольство в Армении и выразил уверенность, что в результате этого сотрудничество между двумя странами расширится во всех сферах. Премьер-министр подчеркнул поддержку Бельгии правительству Республики Армения в эффективном осуществлении демократических реформ.
Эрик де Муйнк отметил, что приложит все усилия для постоянного развития двусторонних отношений. Посол подчеркнул важность стимуляции торгово-экономического взаимодействия, а также реализации совместных проектов в других сферах.
Собеседники выразили уверенность, что тесное сотрудничество между Арменией и Бельгией также способствует сотрудничеству Армении и Европейского союза и развитию взаимодействия с ЕС.