Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր, հունվարի 16-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ։
Շուրջ երկու ժամ տեւած զրույցի ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել են հայ-իրանական բարեկամության ամրապնդման, տնտեսական եւ մշակութային հարաբերությունների խորացման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության եւ հաղորդակցության ճանապարհների անխափան գործունեության ապահովման ու զարգացման խնդիրները։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ դեսպանության խորհրդական Ալի Ասղար Շահամաթդարը եւ ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

419341235_10160322747036799_2329172109350777681_n
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 16 января в своей частной резиденции встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Исламской Республики Иран Мехди Собхани. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь партии “Армянский национальный конгресс” Арман Мусинян.
В ходе двухчасовой беседы были подробно обсуждены проблемы укрепления армяно-иранской дружбы, углубления экономических и культурных связей, а также обеспечения региональной безопасности и развития бесперебойной работы путей сообщения.
На встрече также присутствовали советник посольства Али Асгар Шахаматдар и директор аппарата первого президента Армении Аветис Авагян.