Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ճապոնիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդային՝ Ճապոնիայի Իշիկավա պրեֆեկտուրայում և հարակից շրջաններում գրանցված ավերիչ երկրաշարժի և ցունամիի կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է»
«Խորը ցավով տեղեկացա Ճապոնիայի Իշիկավա պրեֆեկտուրայում և հարակից շրջաններում գրանցված ավերիչ երկրաշարժի և ցունամիի մասին, որը խլեց տասնյակ մարդկանց կյանքեր և մեծ ավերածությունների պատճառ դարձավ։
Այս ծանր պահին Հայաստանը և հայ ժողովուրդը բարեկամ ճապոնացի ժողովրդի կողքին են։ Վստահ եմ, որ Ճապոնիայի կառավարության կողմից ձեռնարկ-վող վճռական գործողությունների շնորհիվ արագորեն կհաղթահարվեն բնական աղետի ծանր հետևանքները։
Իմ կարեկցանքն ու զորակցությունն եմ հայտնում աղետի զոհ դարձած անձանց ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և շուտափույթ ապաքինում բոլոր վիրավորներին»:

Премьер-министр направил телеграмму соболезнования премьер-министру Японии
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Японии Фумио Кисиде в связи с разрушительным землетрясением и цунами, произошедшим в префектуре Исикава и соседних регионах. Об этом распространил аппарат премьер-министра РА.
В телеграмме сказано:
«Я был глубоко опечален, узнав о разрушительном землетрясении и цунами, произошедших в префектуре Исикава и прилегающих районах Японии, которые унесли жизни десятков людей и вызвали большие разрушения.
В этот трудный момент Армения и армянский народ находятся на стороне дружественного японского народа. Уверен, что благодаря решительным действиям японского правительства тяжелые последствия стихийного бедствия будут быстро преодолены.
Выражаю сочувствие и поддержку семьям и родственникам жертв катастрофы, желаю выдержки и скорейшего выздоровления всем пострадавшим».