Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր Ճամբարակում հանդիպել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների հետ
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր Ճամբարակ համայնքում հանդիպում է ունեցել համայնքում բնակություն հաստատած ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը և Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը:
Փոխվարչապետը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին և ներկայացրել Կառավարության կողմից արդեն իսկ իրականացված աջակցության ծրագրերը: Տիգրան Խաչատրյանը հատուկ անդրադարձ է կատարել բնակարանային մատչելիության ապահովման խնդրին և հույս հայտնել, որ այն պայմանները, որոնք առաջիկայում կառաջարկվեն Կառավարության աջակցության ծրագրերում ավելի մեծ հնարավորություններ կստեղծեն ինչպես բնակելի տներին կից փոքր գյուղատնտեսական գործունեություն ծավալելու, այնպես էլ կենսաապահովման համար անհրաժեշտ այլ պայմաններ ապահովելու առումով:

Вице-премьер-министр Тигран Хачатрян встретился сегодня в Чамбараке с нашими соотечественниками, вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха
Вице-премьер Тигран Хачатрян сегодня в общине Чамбарак провел встречу с вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха. На встрече также присутствовали министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и губернатор Гегаркуникской области Карен Саргсян.
Вице-премьер поприветствовал участников встречи и представил реализуемые правительством программы поддержки. Тигран Хачатрян затронул вопросы обеспечения доступности жилья и выразил надежду, что условия, которые будут предложены в ближайшем будущем в рамках программ поддержки правительства, создадут больше возможностей как в плане ведения сельскохозяйственной деятельности вблизи жилых домов, так и в плане обеспечения необходимых для нормальной жизнедеятельности других условий.