Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Քուվեյթի Պետության էմիրի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Աաբահին և Քուվեյթի Պետության Նախարարների խորհրդի նախագահ Շեյխ Ահմադ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին՝ Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան կապակցությամբ:
Քուվեյթի Պետության էմիրին ուղղված հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով ընդունեցինք Քուվեյթի Պետության էմիր Նորին վսեմություն Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան լուրը։ Շեյխ Նաուաֆն իր հմուտ և իմաստուն առաջնորդությամբ մեծ ներդրում է ունեցել Քուվեյթի զարգացման և զորացման գործում:
Այս ծանր պահին վշտակցելով և սատարելով Ձեզ՝ խնդրում եմ հայ ժողովրդի և Հայաստանի կառավարության անունից կարեկցանքի և աջակցության խոսքեր փոխանցել Ալ Սաբահ ընտանիքին և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին»։
Քուվեյթի Պետության Նախարարների խորհրդի նախագահին ուղղված հեռագրում ասված է.
«Ցավով և տխրությամբ տեղեկացանք Ձեր հոր՝ Քուվեյթի Պետության էմիր Նորին վսեմություն Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի մահվան մասին։ Մեծ է նրա ժառանգությունն ինչպես Քուվեյթի շարունակական առաջընթացի ապահովման, այնպես էլ Քուվեյթի միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում։
Վշտակցելով Ձեզ այս ծանր օրերին՝ խնդրում եմ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից մեր ցավակցությունները փոխանցել Ալ Սաբահ ընտանիքին և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին»։

Никол Пашинян направил телеграммы соболезнования в связи с кончиной эмира Государства Кувейт
Премьер-министр Никол Пашинян направил соболезнования эмиру Государства Кувейт шейху Мишаалю аль-Ахмаду аль-Джаберу аль-Абаху и председателю Совета министров Государства Кувейт шейху Ахмаду Науафу аль-Ахмаду аль-Джаберу аль-Сабаху в связи со смертью шейха Науафа аль-Ахмада аль-Джабера аль-Сабаха, эмира Государства Кувейт.
В телеграмме, адресованной эмиру Государства Кувейт, говорится:
«С глубокой скорбью мы приняли известие о смерти Его Высочества шейха Науафа аль-Ахмада аль-Джабера аль-Сабаха, эмира Государства Кувейт. Шейх Науаф своим умелым и мудрым руководством внес большой вклад в развитие и укрепление Кувейта.
Скорбя и поддерживая Вас в этот трудный момент, прошу Вас от имени армянского народа и правительства Армении передать слова сочувствия и поддержки семье Аль-Сабах и дружественному народу Кувейта».
В телеграмме, адресованной председателю Совета министров Государства Кувейт, говорится:
«С болью и печалью мы узнали о смерти Вашего отца, Его Высочества шейха Науафа аль-Ахмада аль-Джабера аль-Сабаха, эмира Государства Кувейт. Его наследие велико как в обеспечении дальнейшего прогресса Кувейта, так и в укреплении международной репутации Кувейта.
Скорбя с Вами в эти трудные дни, прошу Вас передать наши соболезнования от имени правительства Республики Армения и меня лично семье Аль-Сабах и дружественному народу Кувейта».