Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորությունների
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի գործադիր քարտուղար Տատյանա Մոլչեանին:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Մոլչեանի այցը Հայաստան և կարևորել ՀՀ կառավարության և Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի համագործակցությունը:
Զրուցակցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հնարավորություններին: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի միջև ոլորտային համագործակցության հեռանկարային ուղղությունների զարգացման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Собеседники коснулись возможностей разблокирования региональных транспортных коммуникаций
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Европейской экономической комиссии Организации Объединенных Наций Татьяну Молчан.
В Аппарате премьер-министра сообщили, что Никол Пашинян приветствовал визит госпожи Молчан в Армению и подчеркнул важность сотрудничества правительства РА и Европейской экономической комиссии.
Собеседники коснулись возможностей разблокирования региональных транспортных коммуникаций. Премьер-министр представил подробности проекта правительства РА «Перекресток мира».
Состоялся обмен мнениями относительно развития перспективных направлений отраслевого сотрудничества между Арменией и Европейской экономической комиссией ООН и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.