Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպան Էնդրյու Թըրներին:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին Հայաստանում Կանադայի ռեզիդենտ դեսպանության բացման կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ հայ-կանադական երկկողմ բազմաոլորտ հարաբերությունները կզարգանան նոր ինտենսիվությամբ:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում կանադական կողմի պատրաստակամությունը ներգրավվածություն ունենալ Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքը:

Армен Григорян принял посла Канады в РА
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 16 ноября принял посла Канады в Армении Эндрю Тернера.
Армен Григорян поздравил посла с открытием резидентного посольства Канады в Армении и выразил надежду, что армяно-канадские двусторонние многоотраслевые отношения будут развиваться с новой интенсивностью.
Армен Григорян отметил, что армянская сторона высоко ценит готовность канадской стороны участвовать в деятельности гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью в регионе и переговорный процесс по урегулированию армяно-азербайджанских отношений.