Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է KfW գերմանական զարգացման բանկի պատվիրակությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է KfW գերմանական զարգացման բանկի Արևելյան Եվրոպայի, Կենտրոնական Ասիայի և Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Վերոնիկա Գարսիա Դել Արկոnյի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերը և Գերմանական զարգացման բանկի (KfW) հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Զառա Չատինյանը։
Մեծապես կարևորելով Հայաստանի և Գերմանիայի միջև փոխգործակցության շարունակական զարգացումը՝ փոխվարչապետը հատուկ ընդգծել է Գերմանական զարգացման բանկի աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրերի կարեւորութունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ համագործակցության հարցերի լայն շրջանակի, այդ թվում՝ ջրամբարաշինության, ոռոգման համակարգերի և էներգետիկայի ոլորտներում իրականացվող աշխատանքներին:

thumbnail_image_123650291 (2)
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял сегодня делегацию во главе с региональным директором Немецкого банка развития KfW по Восточной Европе, Центральной Азии и Кавказу Вероникой Гарсиа Дель Аркон.
На встрече также присутствовали Чрезвычайный и Полномочный посол Федеративной Республики Германия в Республике Армения Виктор Рихтер и представитель армянского офиса Немецкого банка развития (KfW) Зара Чатинян.
Придав большое значение постоянному развитию сотрудничества между Арменией и Германией, вице-премьер особо подчеркнул важность реализуемых в Армении при поддержке KfW крупных инфраструктурных проектов.
Собеседники затронули широкий спектр вопросов двустороннего сотрудничества, в том числе работы, проводимые в сферах строительства водохранилищ, ирригационных систем и энергетики.