Փոխվարչապետը և ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարը քննարկել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց կարիքներին վերաբերող հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին և Հայկական կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) գլխավոր քարտուղար Աննա Եղիազարյանին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Լեռային Ղարաբաղից ավելի քան 100,000 հայերի բռնի տեղահանման արդյունքում ձևավորված հումանիտար իրավիճակին։
Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել մեր հայրենակիցների առաջնային կարիքների հասցեագրման գործընթացում ԿԽՄԿ-ի և ՀԿԽԸ-ի ակտիվ ներգրավվածությունը՝ վստահություն հայտնելով նաև միջնաժամկետ և երկարաժամկետ աջակցության ծրագրերի շուրջ արդյունավետ փոխգործակցության վերաբերյալ։
Զրուցակիցները քննարկել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց սոցիալական և առողջապահական կարիքների հասցեագրմանն ուղղված հարցերի լայն շրջանակ։

Вице-премьер и глава делегации МККК обсудили вопросы, связанные с потребностями людей, насильственно перемещенных из НК
Поддержи А1+!Вице-премьер Тигран Хачатрян принял главу делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Тьерри Рибо и генерального секретаря Армянского общества Красного Креста (AОКК) Анну Егиазарян.
В ходе встречи была затронута гуманитарная ситуация, сложившаяся в результате насильственного переселения более 100 тысяч армян из Нагорного Карабаха.
Вице-премьер высоко оценил активное участие МККК и AOKK в процессе удовлетворения первоочередных потребностей наших соотечественников, выразив уверенность в эффективном взаимодействии по среднесрочным и долгосрочным программам поддержки.
Собеседники обсудили широкий спектр вопросов, направленных на удовлетворение социальных и медицинских потребностей вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.