ՀՀ ԱԳՆ-ն կձեռնարկի բոլոր միջոցները Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների պաշտպանությունը և նրա վերադարձն ապահովելու համար
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԳ նախարարությունը կձեռնարկի բոլոր հնարավոր միջոցները Ռուբեն Վարդանյանի իրավունքների պաշտպանությունը և նրա վերադարձն ապահովելու համար: Այս առումով ակնկալվում է նաև Ռուսաստանի Դաշնության և այլ միջազգային գործընկերների աջակցությունը: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին տեղեկացրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից։
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ ԱԳ նախարարությունը բազմիցս շեշտել է Լաչինի միջանցքով Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան անձանց տեղաշարժի անարգել ապահովման հրամայականը։

МИД РА предпримет все возможные шаги для обеспечения защиты прав Рубена Варданяна и для его возвращения
МИД Армении предпримет все возможные шаги для обеспечения защиты прав Рубена Варданяна и для его возвращения. В этой связи также ожидается поддержка Российской Федерации и других международных партнеров. Об этом в ответ на запрос Арменпресс сообщили в МИД Армении.
В ведомстве отметили, что министерство иностранных дел Республики Армения многократно подчеркивало необходимость обеспечения беспрепятственного передвижения людей из Нагорного Карабаха в Армению через Лачинский коридор.