Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Դուբլինում մասնակցելու է Եվրոպական խորհրդարանական մեծամասշտաբ գագաթնաժողովին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Դուբլինում է` մասնակցելու Եվրոպական խորհրդարանական մեծամասշտաբ գագաթնաժողովին: Գագաթնաժողովին մասնակցում են Եվրոպայի խորհրդի 46 անդամ պետությունների խորհրդարանների խոսնակներ, դիտորդ երկրների խորհրդարանականներ, ինչպես նաեւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներ:
Ընդհանուր առմամբ միջոցառմանը ներկա կլինի շուրջ 400 պատվիրակ: Եվրոպական համաժողովը տեղի է ունենում երկու տարին մեկ` Ստրասբուրգում տեղակայված Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) հովանու ներքո:
Համաժողովի խորագրերից է «Ժողովրդավարության դեմ մարտահրավերներն անկայուն ժամանակներում», ինչի շրջանակում էլ նախատեսվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ելույթը:

Делегация во главе с Аленом Симоняном примет участие в масштабном саммите Европарламента в Дублине
Поддержи А1+!Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном находится в Дублине для участия в масштабном Европейском парламентском саммите. В саммите принимают участие спикеры парламентов 46 государств-членов Совета Европы, парламентарии стран-наблюдателей, а также руководители межпарламентских организаций.
Всего в мероприятии примут участие около 400 делегатов. Европейский саммит проводится раз в два года под эгидой Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ).
Одной из тем саммита является “Вызовы демократии в нестабильные времена”, в рамках которой планируется выступление председателя НС Армении Ален Симонян.