Բելառուսի Հանրապետության ԿԸՀ նախագահը հյուրընկալվել է ԿԸՀ-ում
Բելառուսի Հանրապետության ԿԸՀ նախագահ Իգոր Կարպենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 15-ին հյուրընկալվել է ՀՀ ԿԸՀ-ում։ Բելառուսի ԿԸՀ նախագահին ուղեկցել է Հայաստանում Բելառուսի Հանրապետության դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկը։
Հյուրերին ընդունել են ՀՀ ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ԿԸՀ նախագահի տեղակալ Նունե Հովհաննիսյանը և ԿԸՀ անդամ Աննա Գրիգորյանը։
Բելառուսի Հանրապետության ԿԸՀ նախագահը Հայաստան է այցելել Երևանի ավագանու ընտրությունների դիտարկման հրավերով։ Իգոր Կարպենկոն կարևորել է ՀՀ ԿԸՀ-ի հետ երկկողմ հարաբերությունները և ՀՀ ԿԸՀ նախագահին հրավիրել է Բելառուսի Հանրապետություն։
Վահագն Հովակիմյանը շնորհակալություն է հայտնել հյուրերին Երևանի ավագանու սեպտեմբերի 17-ի ընտրությունները դիտարկելու հրավերն ընդունելու և Հայաստան ժամանելու  համար։

Председатель ЦИК Республики Беларусь был принят в ЦИК-е
Делегация во главе с председателем ЦИК Республики Беларусь Игорем Карпенко 15 сентября посетила ЦИК Республики Армения. Председателя ЦИК Беларуси сопровождал посол Беларуси в Армении Александр Конюк.
Гостей приняли председатель ЦИК Армении Ваагн Овакимян, заместитель председателя ЦИК Нунэ Оганесян и член ЦИК Анна Григорян.
Председатель ЦИК Республики Беларусь посетил Армению по приглашению Совета старейшин Еревана для наблюдения за выборами. Игорь Карпенко подчеркнул важность двусторонних отношений с ЦИК Армении и пригласил председателя ЦИК Армении в Республику Беларусь.
Ваагн Овакимян поблагодарил гостей за то, что они приняли приглашение и приехали в Армению для наблюдения за выборами Совета старейшин Еревана, которые пройдут 17 сентября.