Մենք պետք է այդ ճանապարհին անդրադառնանք ուժով․ Թևան Պողոսյան (տեսանյութ)
«Մենք պետք է այդ ճանապարհին անդրադառնանք ուժով։ Եթե ուզում ենք մեր 120 հազար հայրենակիցներին փրկել շրջափակումից, այսօրվա դրությամբ մնացել է այդ սցենարը»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր Թևան Պողոսյանը՝ անդրադառնալով Լաչինի միջանցքին։
Թ․Պողոսյանը նաև հավելեց, թե «այսօր ունենք մի իրավիճակ, որ Ադրբեջանն Արցախի չորս կողմը զորք է շարել»։ Նրա կարծիքով նման պայմաններում հայկական կողմը պետք է մշակի ամենատարբեր սցենարներ և պատրաստ լինի դրանց։
«Սցենարներ կան, որ կարող է պարտիզանական կռվի խնդիր բացվել, սցենարներ կան, կարող է ուղիղ առճակատման հարց առաջանա։ Սցենարներ կան, որ պետք է կարողանանք ինչ-որ կերպ ուտելիք հասցնել, որ մարդիկ այնտեղ մնան, ու Արցախը հայկական պահենք»,- հավելեց նա։

Мы должны решить вопрос этой дороги силовым способом: Теван Погосян (видео)
«Мы должны решить вопрос этой дороги силовым способом. Если мы хотим спасти 120 тысяч наших соотечественников от блокады, на сегодняшний день остаётся этот сценарий», - сказал в беседе с «А1+» бывший депутат  НС Теван Погосян касательно Лачинского коридора.
Т. Погосян также добавил, что «сегодня мы имеем ситуацию, когда Азербайджан выстроил войска по периметру Арцаха». По его мнению, в подобных условиях армянская сторона должна разработать самые различные сценарии и быть готовой к ним.
«Есть сценарии, что может возникнуть вопрос о партизанской войне, есть сценарии, может возникнуть вопрос о прямом противостоянии. Есть сценарии, когда мы сможем каким-то образом доставлять еду, чтобы люди оставались там и сохраняли Арцах армянским», - добавил он.