Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Տաե-վոն Չեյի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում ընդգրկված են նաև տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող գործարարներ:
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել ՀՀ կառավարության շահագրգռվածությունը՝ ակտիվացնելու առևտրատնտեսական համագործակցությունը Կորեայի Հանրապետության հետ: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ այցը կնպաստի նաև գործարար կապերի խորացմանը:
Կորեայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահը նշել է, որ պատրաստ են նոր ազդակ հաղորդել տնտեսության և ներդրումների բնագավառում հայ-կորեական փոխգործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այս համատեքստում, քննարկվել են մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, տարբեր ուղղություններով ներդրումային ծրագրերի հնարավորություններին և հետագա, մասնավորապես՝ գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության և կանաչ էներգետիկայի ոլորտներում, համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Пашинян принял делегацию во главе с председателем Торгово-промышленной палаты Республики Корея
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с председателем Торгово-промышленной палаты Республики Корея Тхэ Вон Чеем. В составе делегации были представляющие различные сферы бизнесмены.
Никол Пашинян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул заинтересованность правительства Армении в активизации торгово-экономического сотрудничества с Республикой Корея. Никол Пашинян выразил уверенность, что визит будет способствовать углублению деловых связей.
Председатель Торгово-промышленной палаты Республики Корея отметил, что они готовы придать новый импульс развитию и расширению армяно-корейского сотрудничества в сфере экономики и инвестиций.
В этом контексте были обсуждены шаги по улучшению бизнес-среды в нашей стране, возможности инвестиционных проектов в различных направлениях и вопросы дальнейшего сотрудничества, в частности, в сферах сельского хозяйства, туризма и зеленой энергетики.