Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են երեք հայ երիտասարդի ձերբակալելու մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են Լաչինի միջանցքում գտնվող ապօրինի անցակետում երեք հայի ձերբակալելու մասին։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական լրատվամիջոցները նշում են, որ նրանց սպառնում է 10-օրյա կալանք։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները նշում են, որ ձերբակալված հայ երիտասարդները «Մարտունի Ավո» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստներ են։ Նրանց նկատմամբ դեռևս 2021 թվականին հետախուզում է հայտարարվել՝ իբր ադրբեջանական դրոշն անարգելու մեղադրանքով։
Արցախի տեղեկատվական շտաբը ներկայումս հայտնել է միայն 2001 թվականին ծնված Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին առևանգելու մասին։ Արցախի նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ Տիգրան Պետրոսյանն էլ հայտնել էր, որ ևս մեկ ուսանողի ադրբեջանցիները հարցաքննում են։

Азербайджанские СМИ сообщают об аресте троих армянских юношей
Поддержи А1+!Азербайджанские СМИ сообщают об аресте троих армян на незаконном блокпосту в Лачинском коридоре.
Как передает «Арменпресс», азербайджанские СМИ сообщают, что им грозит 10-дневное задержание.
Азербайджанские СМИ сообщают, что арестованные армянские юноши являются футболистами футбольного клуба "Мартуни Аво". Их разыскивали в 2021 году по обвинению в якобы осквернении азербайджанского флага.
На данный момент информационный штаб Арцаха сообщил только о похищении Аллена Нельсоновича Саргсяна, 2001 года рождения. Председатель антикризисного совета при президенте Арцаха Тигран Петросян также сообщил, что азербайджанцы допрашивают еще одного студента.