Կարմիր խաչի միջոցով 10 բուժառու ուղեկցողների հետ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր՝ օգոստոսի 25-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 8 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 34 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 5 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

В сопровождении Красного Креста из Арцаха в Армению перевезли 10 пациентов
Поддержи А1+!25 августа из «Республиканского медицинского центра» Арцаха 10 пациентов вместе с сопровождающими были переведены в специализированные медицинские центры Армении при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста для получения срочной специализированной медицинской помощи.
В течение суток на автомобилях МККК в Арцах планируется вернуть 8 пациентов вместе с их сопровождающими, которые когда-то были направлены в Армению на лечение в рамках государственного заказа.
На данный момент 34 ребенка находятся на стационарном лечении в медицинском центре "Аревик", двое - в отделении неонатологии и реанимации.
На стационарном лечении в «Республиканском медицинском центре» находится 91 пациент, 5 пациентов находятся в отделении реанимации, двое из них в критическом состоянии.