Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը և տարածված տեսանյութը ծայրեծայր կեղծիք և ապատեղեկատվություն է․ ԱՀ ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հող նախապատրաստելու միջոցառումների շրջանակում, շարունակում է հետևողականորեն, իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող տեսանյութ և հաղորդագրություններ տարածել:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշվում է, թե իբր այսօր դիտարկվել է հայկական դիրքերի «ուժեղացում», ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ բուժօգնության մեքենաներ են օգտագործվել հակահետևակային և հակատանկային ականների, զենք-զինամթերքի, ռէպ միջոցների փոխադրման համար, որոնք իբր նախատեսված են քաղաքացիական օդանավերի աշխատանքը խոչընդոտելու համար:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը և տարածված տեսանյութը ծայրեծայր կեղծիք և ապատեղեկատվություն է:

Сообщение Минобороны Азербайджана и распространенное видео являются крайней ложью и дезинформацией: МО Арцаха
Поддержи А1+!Министерство обороны Азербайджана в рамках мероприятий по подготовке информационной почвы для очередной провокации продолжает последовательно распространять видео и сообщения, не имеющие отношения к действительности. По этому поводу министерство обороны Арцаха распространило заявление:
«В сообщении Минобороны Азербайджана отмечается, что сегодня наблюдалось “усиление” армянских позиций, для перевозки противопехотных и противотанковых мин, оружия использовались медицинские автомобили в сопровождении российских миротворцев. и взрывчатые вещества, которые якобы предназначались для воспрепятствования полетам гражданских самолетов.
Сообщение Минобороны Азербайджана и распространенное видео являются крайней ложью и дезинформацией», — говорится в заявлении Минобороны Арцаха.