366936657_853301343032742_6399238910149251031_n
Սույն թվականի օգոստոսի 11-ին ՀՀ երրորդ Նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի հերթական նիստը։
Նիստին քննարկվել է Երևան քաղաքի ավագանու գալիք ընտրություններին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության մասնակցության հարցը։ ՀՀԿ Գործադիր մարմինը որոշում է կայացրել կուսակցական ցուցակով չմասնակցել սույն թվականի սեպտեմբերի 17-ին կայանալիք Երևան քաղաքի ավագանու ընտրություններին և ուժերը կենտրոնացնել Հայաստանի և Արցախի շուրջ ստեղծված աղետալի անվտանգային վիճակի հաղթահարմանն ուղղված ներքաղաքական և միջազգային աշխատանքների իրականացման ուղղությամբ։
Միևնույն ժամանակ՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմինը կոչ է անում կուսակցության բոլոր անդամներին և համակիրներին ընտրապայքարում սատարել բացառապես իրական ընդդիմադիր հայացքներով ազգային ուժերին։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար աղետալի իրավիճակը, միջազգային, ներքաղաքական և ներկուսակցական մի շարք հարցեր։

366936657_853301343032742_6399238910149251031_n
Исполнительный орган Республиканской партии Армении принял решение не участвовать в выборах Совета старейшин Еревана 17 сентября.
Об этом сообщается на странице РПА в Facebook.
«11 августа сего года под председательством третьего президента РА, председателя РПА Сержа Саргсяна состоялось очередное заседание Исполнительного органа РПА.
На встрече обсуждался вопрос участия Республиканской партии Армении в предстоящих выборах в городской совет старейшин Еревана. Исполнительный орган РПА принял решение не участвовать в выборах в городской совет Еревана 17 сентября сего года по партийному списку и сосредоточить свои усилия на осуществлении внутренней и международной работы, направленной на преодоление катастрофической ситуации с безопасностью вокруг Армении и Арцаха.
В то же время Исполнительный орган Республиканской партии Армении призывает всех членов и сторонников партии поддерживать в предвыборной кампании исключительно национальные силы с реальными оппозиционными взглядами", - говорится в сообщении.
В ходе заседания были обсуждены катастрофическая гуманитарная ситуация, созданная незаконной блокадой Арцаха Азербайджаном, ряд международных, внутриполитических и внутрипартийных вопросов.