Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Օգոստոսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны принял посла Польши
10 августа Министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Польша в РА Петра Сквечинского.
Во встрече также принял участие атташе посольства Польши в Республике Армения по вопросам обороны и ВВС полковник Войцех Вишневский.
Согласно источнику, министр обороны поздравил посла Сквечинского с началом миссии в Армении и пожелал плодотворного сотрудничества.
Отмечается, что были обсуждены вопросы, связанные с ходом и перспективами расширения армяно-польского сотрудничества в сфере обороны, а также региональной безопасности.