Բելառուսը հայտնել է Լեհաստանի կողմից իր հետ սահմանին ՆԱՏՕ-ի զինտեխնիկա կուտակելու մասին
Բելառուսական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Լեհաստանը ՆԱՏՕ-ի զինտեխնիկա է տեղակայում Բելառուսի հետ սահմանին:
«ՆԱՏՕ-ն շարունակում է սպառազինություն և ռազմական տեխնիկա տեղափոխել արևելք: Լեհաստանի տարածքում նկատվել է գերմանական ռազմական տեխնիկայով էշելոն, որը շարժվում էր բելառուսական սահմանի ուղղությամբ»,- նշել է Բելառուսի պետական հեռուստաալիքը՝ հավելելով, որ նկատվել են 12 Marder հետևակի  մարտական մեքենա և «Դաղս» ինժեներական 4 տանկ:
Բելառուսական հեռուստաալիքը հավելել է, որ Դաշինքի ռազմական տեխնիկայի տեղափոխումը տեղի է ունենում սեփական բանակի թիվը գրեթե կրկնապատկելու Վարշավայի ծրագրերի ֆոնին։

Беларусь сообщила о накоплении Польшей военной техники НАТО на границе
Польша размещает военную технику НАТО у границы с Белоруссией. Об этом сообщает в понедельник гостелеканал "Беларусь 1".
"НАТО продолжает перебрасывать вооружение и военную технику на восток. На территории Польши замечен эшелон с немецкой военной техникой, который двигался в направлении белорусской границы. На платформе размещено 12 боевых машин пехоты "Мардер" и 4 инженерных танка "Дахс", - говорится в сообщении.
"Переброска военной техники альянса происходит на фоне планов Варшавы почти вдвое увеличить численность собственной армии", - добавили там.