Կանադան հանձնառու է աջակցել ԼՂ հակամարտության խաղաղ լուծմանը. Միրզոյանը բարձր է գնահատել ՀՀ-ում Կանադայի ներկայությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿանադայի արտգործնախարար Մելանի Ջոլին հայտարարել է՝ Կանադան հանձնառու է աջակցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ քաղաքական լուծմանը, Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն էլ իր կողմից բարձր է գնահատել Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության մաս դառնալու Կանադայի որոշումը:
We truly appreciate #Canadas contribution & presence in #Armenia for the sake of peace & stability in our region as well as for enhancement of bilateral relations based on shared commitment to democratic principles. https://t.co/2HoBFBZrWX
— Ararat Mirzoyan (@AraratMirzoyan) July 21, 2023
Մելանի Ջոլին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է. «Կանադան հանձնառու է աջակցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ քաղաքական լուծմանը և տարածաշրջանում կայունության ապահովմանը։ Այդ իսկ պատճառով մենք մեծացրել ենք մեր «հետքը» տարածաշրջանում։ Այժմ մենք հայտարարում ենք, որ Կանադան մասնակցություն է ունենալու Հայաստանում ԵՄ առաքելությանը»:

Канада привержена поддержке мирного политического решения нагорно- карабахского конфликта: Мирзоян высоко оценил присутствие Канады в РА
Министр иностранных дел Канады Мелани Жоли заявила, что Канада привержена поддержке мирного политического решения нагорно-карабахского конфликта, а министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян высоко оценил решение Канады стать частью гражданской миссии ЕС в Армении.
Мелани Жоли на своей странице в Twitter написала: «Канада привержена поддержке мирного политического решения нагорно-карабахского конфликта и обеспечению стабильности в регионе. Именно поэтому мы увеличили наше «присутствие» в регионе. Теперь мы объявляем, что Канада примет участие в миссии ЕС в Армении».
В ответ на эту запись глава МИД Армении отметил: «Мы искренне ценим вклад и присутствие Канады в Армении во имя мира и стабильности в нашем регионе, а также для укрепления двусторонних отношений, основанных на общей приверженности демократическим принципам».