Եվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի պատգամավորները կայցելեն Հայաստան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթահանձնաժողովի պատվիրակությունը հունիսի 19-ից 22-ը կժամանի Հայաստան։ Եվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի պատգամավորների այցի նպատակն է գնահատել Հայաստանում անվտանգության իրավիճակը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացքը, ինչպես նաև ծանոթանալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև միջազգային սահմանի հայկական կողմի երկայնքով անվտանգության իրավիճակը դիտարկելու և զեկուցելու նպատակով փետրվարին տեղակայված Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության (ՀԵՄԱ) գործունեությանը։
Պատվիրակության այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ կառավարության և ՀՀ խորհրդարանի անդամների, ինչպես նաև ԵՄ անդամ երկրների դեսպանների հետ։

big_e451f46abf93ab193bf551bcdea94934
В Армении с 19 по 22 июня будет находиться делегация подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны.
Целью визита депутатов подкомитета является оценка безопасности в Армении, течения процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, также ознакомление с ситуацией на армянской стороне международной границы между Арменией и Азербайджаном, для подготовки доклада о деятельности гражданской миссии ЕС, дислоцированной в Армении в феврале этого года.
В ходе визита запланированы встречи с членами правительства РА и Парламента РА, также с послами стран-членов ЕС.