Նախագահը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի Գործադիր կոմիտեի անդամներին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի Գործադիր կոմիտեի անդամների հետ:
Ողջունելով հյուրերին նախագահ Խաչատուրյանն ընդգծել է նման հանդիպումների դրական դերը՝ նշանակալի համահայկական սպորտային միջոցառումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու համար:
Հանդիպման ընթացքում ՀԽՀԿ նախագահ Իշխան Զաքարյանը նախագահին է ներկայացրել Համահայկական ամառային 8-րդ խաղերի նախապատրաստական և կազմակերպչական աշխատանքների վերաբերյալ մանրամասներ:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն իր խոսքում շեշտել է Հայաստանում համահայկական խաղերի և ընդհանրապես սպորտային ու մշակութային մասշտաբային միջոցառումների անցկացման կարևորությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և սերտացման համար:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների առավել խորացման հնարավորություններն ու ուղղությունները: Հանրապետության նախագահն անմիջական մթնոլորտում պատասխանել է ներկաներին հուզող հարցերին, անդրադարձել համահայկական օրակարգային հարցերի շուրջ Հայաստանի Սփյուռքի կառույցների միասնական և ներդաշնակ դիրքորոշումներ ունենալու կարևորությանը:
Մտքեր են փոխանակվել հայաստանյան պետական մարմինների և Սփյուռքի կառույցների փոխգործակցության մակարդակը հնարավորինս բարձրացնելու և արդյունավետ կառուցակարգերի ներդրման անհրաժեշտության մասին:

Президент встретился с членами исполкома Всемирного комитета Всеармянских игр (видео)
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян встретился с членами исполкома Всемирного комитета Всеармянских игр.
Приветствуя гостей, Ваагн Хачатурян подчеркнул положительную роль подобных встреч для организации и проведения на высоком уровне значимого всеармянского спортивного мероприятия.
В ходе встречи председатель исполкома Ишхан Закарян представил президенту детали подготовительной и организационной работы VIII Всеармянских летних игр.
Президент Ваагн Хачатурян подчеркнул важность проведения в Армении Всеармянских игр и широкомасштабных спортивных и культурных мероприятий в целях укрепления связей Армения-диаспора.
Были также обсуждены возможности и направления дальнейшего углубления отношений Армения-диаспора. Президент Армении ответил на вопросы собравшихся, отметил важность наличия единых и гармоничных позиций структур диаспоры по вопросам общеармянской повестки дня.
Состоялся обмен мнениями о необходимости максимально повысить уровень взаимодействия между государственными органами Армении и структурами диаспоры и внедрения эффективных структур.