ԳԴՀ Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի որեւէ այլ հարեւան չփորձի խախտել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը եւ հայ ժողովուրդը կարողանա ապրել խաղաղ պայմաններում՝ առանց պատերազմի, բռնությունների եւ վտանգների. ասել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթը:
Հունիսի 7-ին Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Председатель комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ посетил Мемориальный комплекс Цицернакаберд
В рамках визита в Республику Армения делегация во главе с председателем комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ Михаэлем Роттом в сопровождении председателя постоянной комиссии по внешним связям НС РА Саргиса Ханданяна посетила Мемориальный комплекс Цицернакаберд и почтила память жертв Геноцида армян.
«Мы должны сделать все, чтобы ни один сосед не попытался нарушить территориальную целостность Армении, и армянский народ мог жить в мирных условиях, без войны, насилия и угроз», - как говорится в сообщении, распространенном НС РА, заявил Майкл Ротт.