Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև եղած վարչական սահմանը նույն տեսքով չի կարող մնալ․ Բորիս Նավասարդյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Որոշ շրջանակներ ասում են, թե Նիկոլ Փաշինյանն ինչ-որ խնդիրներ է դրել Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ, որը հիմնականում վերաբերում է Լաչինի միջանցքին և արցախահայության հումանիտար ճգնաժամին։ Կարծում եմ, դա պետք էր անել, մանավանդ որ մայիսի 19-ին Մոսկվայում կայանալու է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը։ Եվ իմ պատկերացմամբ, եթե հայկական կողմն ունի բանակցային ճիշտ օրակարգ, պետք է կենտրոնանա հենց այդ խնդիրների վրա, քանի որ առանց դրանց լուծման, հնարավոր չէ լուծել որևէ այլ հարց»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև տարբեր ֆորմատներով տեղի ունենալիք հանդիպումներին։
Մայիսի 19-ին Բրյուսելում տեղի կունենա նաև Նիկոլ Փաշինյանի ու Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Բ․Նավասարդյանը գտնում է, որ այդ ձևաչափը խոսում է այն մասին, որ Հայաստանի համար գերադասելին արևմտյան հարթակն է։

Административная граница между Азербайджаном и Арменией не может оставаться в том же виде: Борис Навасардян (видео)
Поддержи А1+!«Некоторые круги говорили, что Никол Пашинян поставил какие-то задачи во время встречи с Путиным, которые в основном относились к Лачинскому коридору и гуманитарному кризису арцахских армян. Думаю, это нужно было сделать, тем более, что 19-го мая в Москве состоится встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана. И по моему представлению, если у армянской стороны есть правильная переговорная повестка, она должна сосредоточиться именно на этих задачах, поскольку без их решения невозможно решить никакой другой вопрос», - сказал в беседе с «А1+» президент Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян, коснувшись встреч между Арменией и Азербайджаном в различных форматах.
19-го мая в Брюсселе также состоится встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева. Б. Навасардян считает, что этот формат говорит о том, что для Армении предпочтительна западная платформа.