Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ զորամասերում
Մայիսի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասերում։ Այդ մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասերի տարածքով, ստուգել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, հետևել ուսումնական ծրագրով ընթացող մարտավարամասնագիտական պարապմունքների ընթացքին։
Ստուգայցի շրջանակում նախարարը հանդիպել է նաև զորամասերում ծառայություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց ծառայության ընթացքով։
Անկեղծ և անկաշկանդ զրույցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը պատասխանել է ժամկետային զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել այն բացառիկ արտոնություններն ու առավելությունները, որոնք կառավարության որոշմամբ սահմանված են «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառու դառնալ ցանկացող, պարտադիր ժամկետայինից պայմանագրային զինծառայության անցնել պատրաստվող զինծառայողներին։
Շրջայցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ֆիզիկական պատրաստության լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած զինծառայողներին պարգևատրել է ձեռքի ժամացույցով:

Сурен Папикян с внезапным проверочным визитом посетил воинские части МО
Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 мая с внезапным проверочным визитом посетил N-скую воинскую часть МО.
Глава оборонного ведомства в сопровождении командующего состава прошелся по территории воинских частей, проверил надлежащее выполнение мероприятий, определенных приказом дня, проследил за ходом тактических учений, которые проводились согласно учебному плану.
В рамках проверки министр также встретился с призывниками, проходящими службу в воинских частях, и поинтересовался их службой.
В ходе откровенной и непринужденной беседы министр Папикян ответил на интересующие призывников вопросы, представил установленные решением правительства исключительные привилегии и преимущества для призывников, желающих стать бенефициарами программы «Защитник Отечества» и готовящихся к переходу от срочной на контрактную службу.
В завершение визита министр Папикян наградил наручными часами военнослужащих, показавших лучшие результаты в физической подготовке.