thumbnail_photo1683035059 (3)
Նախարարը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ տնօրենի հետ քննարկել է ոլորտային օրենսդրության լավարկման իրականացման անհրաժեշտությունը
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովի հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Այդ մասին հայտնում են Արդարադատության նախարարությունից։
Ալեքսեյ Մելնիկովը շնորհակալություն է հայտնել «Հարավկովկասյան երկաթուղու» աշխատակազմի՝ Արդարադատության ակադեմիայում անցկացված իրավաբանական ոլորտային վերապատրաստումների համար՝ ընդգծելով դրանց արդյունավետությունը:
Միաժամանակ, քննարկման առարկա են դարձել երկաթուղու գործունեության շրջանակում առկա խնդիրները, ինչպես նաև դիտարկվել են դրանց կարգավորմանն ուղղված իրավական հնարավոր լուծումները:
Նախարար Գրիգոր Մինասյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ոլորտային խնդիրների լուծման նախաձեռնությանը՝ առաջարկելով օրենսդրական անհրաժեշտ փոփոխությունների իրականացման գործընթաց:
Կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ սկիզբ առնող համագործակցության շրջանակում ցանկալի արդյունքներ գրանցելու ուղղությամբ:

Министр обсудил с директором ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» необходимость совершенствования отраслевого законодательства
Поддержи А1+!Министр юстиции Армении Григор Минасян обсудил с генеральным директором ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Алексеем Мельниковым представляющие взаимный интерес вопросы.
Алексей Мельников поблагодарил министерство за проведенные в Академии юстиции юридические тренинги для сотрудников ЮКЖД и подчеркнув их эффективность.
Были обсуждены проблемы в сфере железнодорожной деятельности, а также рассмотрены возможные правовые решения, направленные на их регулирование.
Григор Минасян выразил готовность поддержать инициативу решения отраслевых проблем, предложив процесс внедрения необходимых законодательных изменений.