Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ
Հայաստանի եզդիական համայնքի հարգելի՛ ներկայացուցիչներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի տոնի առիթով:
Հայաստանի եզդիական համայնքն իր աշխատանքով, քաղաքացիական նվիրվածությամբ, ազգային ավանդույթների նկատմամբ իր նախանձախնդրությամբ արժանացել է Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիների և պետական ինստիտուտների հարգանքին: Հայաստանի կառավարությունը եզդիական համայնքին աջակցում է կրթության, ազգային մշակույթի և լեզվի, ավանդույթների պահպանման և այլ հարցերում ու շարունակելու է աջակցել:
վստահ եմ, որ ձեր գալիք սերունդները ևս հավատարիմ կլինեն քաղաքացիական գիտակցությանը և ազգային ավանդույթներին՝ հարստացնելով Հայաստանի Հանրապետության բազմամշակութային ներկապնակը:
Կրկին շնորհավորելով Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ, որ գալիք տարին մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների, մասնավորապես՝ Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի խաղաղ, արգասաբեր՝ նոր ու արդյունավետ ծրագրերի նախագծման և իրագործման տարի:

Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна езидской общине Республики Армения
Поддержи А1+!Никол Пашинян по случаю праздника Малаке Таус направил езидской общине Республики Армения поздравительное послание. В послании, в частности, говорится:
«Уважаемые представители езидской общины Армении!
От всего сердца поздравляю Вас с Новым годом, праздником Малаке Таус!
Езидская община Армении своим трудом, гражданской самоотверженностью и соблюдением национальных традиций снискала уважение всех граждан Республики Армения и государственных учреждений. Правительство Армении содействует езидской общине в вопросах образования, сохранения национальной культуры, языка и традиций также, и в других вопросах и будет продолжать содействовать ей.
Уверен, что и Ваши будущие поколения будут верны гражданскому сознанию и национальным традициям, обогащая поликультурную палитру Республики Армения.
Еще раз хочу поздравить Вас с праздником Малаке Таус. Желаю, чтобы наступающий год для всех граждан нашей страны, как и для езидской общины Армении был годом мирного, плодотворного проектирования и реализации новых и эффективных программ».