ԱԺ փոխնախագահը ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 17-ին հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնի հետ:
Հյուրի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մանրամասները: Էրիկա Օլսոնը հայտնել է, որ ԱՄՆ-ն աջակցում է կարգավորման գործընթացին:
Կողմերն ընդգծել են այս ամռանը երրորդ երկրների քաղաքացիների եւ դիվանագիտական անձնագիր կրող անձանց համար ցամաքային սահմանի բացման վերաբերյալ պայմանավորվածության շուտափույթ իրագործման կարեւորությունը:

Вице-спикер НС представил заместителю госсекретаря США ситуацию в Нагорном Карабахе
Вице-спикер Национального Собрания Армении, специальный представитель Армении в процессе нормализации армяно-турецких отношений Рубен Рубинян 17 апреля встретился с заместителем помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Эрикой Олсон.
По просьбе гостьи Рубен Рубинян представил подробности процесса нормализации отношений между Арменией и Турцией. Эрика Олсон заявила, что США поддерживают процесс урегулирования.
Стороны подчеркнули важность скорейшей реализации соглашения об открытии этим летом сухопутной границы для граждан третьих стран и лиц с дипломатическими паспортами.