Արցախի նախագահի գլխավորությամբ անցկացվել է Անվտանգության խորհրդի արտահերթ ընդլայնված նիստ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ մարտի 31-ին հրավիրվել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ ընդլայնված նիստ։
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ԱՀ շրջափակման խստացման և չդադարող սադրանքների պայմաններում ԱՀ պաշտպանությանը, բնակչության անվտանգության և կենսագործունեության ապահովմանն առնչվող հարցեր։ Զեկույցներով հանդես են եկել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը և պաշտպանության նախարար, գեներալ–լեյտենանտ Կամո Վարդանյանը։
Նախագահ Հարությունյանը կարևորել է ուժային և քաղաքացիական կառույցների, պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների սերտ և համակարգված համագործակցությունը հրատապ և երկարաժամկետ խնդիրների լուծման հարցում։

Под руководством президента Арцаха состоялось внеочередное расширенное заседание Совета безопасности
Поддержи А1+!31 марта под председательством президента Республики Арцах Араика Арутюняна было созвано внеочередное расширенное заседание Совета безопасности Арцаха.
Были обсуждены вопросы, связанные с защитой Арцаха, безопасностью населения и обеспечением жизнедеятельности народа в условиях ужесточения блокады со стороны Азербайджана и непрекращающихся провокаций. Выступили госминистр Гурген Нерсисян и министр обороны генерал-лейтенант Камо Варданян.
Президент Арутюнян подчеркнул необходимость тесного и скоординированного сотрудничества военных и гражданских структур, органов государственного управления и местного самоуправления в решении насущных и долгосрочных задач.