Ադրբեջանը կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնողների վրա
Ադրբեջանը կրակ է բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից, նշելով, որ տուժածներ չկան:
«Մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում, Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները»,- նշված է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан открыл огонь по лицам, выполнявшим сельскохозяйственные работы
Азербайджанские военные открыли огонь по мирным жителям, выполнявшим сельскохозяйственные работы. Об этом сообщили в Полиции Арцаха, отметив, что пострадавших нет.
«22 марта в дежурную часть Мартунинского РОВД поступило сообщение, что около 09:30 утра жители города Чартар: Х. Арутюнян, А. Каграманян, М. Дживанян, Г. Гукасян, К. Давтян, А. Адамян и Д. Давтян, при выполнении сельскохозяйственных работ на виноградниках в местности под названием «Клазин Дзор» на административной территории города Чартар, подверглись стрельбе со стороны азербайджанских вооруженных сил.
«С азербайджанских военных позиций, прилегающих к фруктовым садам, из различных видов огнестрельного оружия был открыт нерегулярный огонь по мирным жителям, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены», - говорится в сообщении Полиции МВД Арцаха.