Բաշար ալ-Ասադն ընդունել է Արարատ Միրզոյանին
Փետրվարի 23-ին Դամասկոսում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար ալ-Ասադն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին:
Զրուցակիցները քննարկել են Սիրիայի՝ աղետից տուժած շրջաններում ստեղծված իրավիճակն ու առկա խնդիրները հաղթահարելուն ուղղված աշխատանքները:
Հանդիպման օրակարգում էին նաև հայ-սիրիական երկկողմ հարաբերությունների հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել միջազգային հարթակներում փոխգործակցությանը:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԳ նախարարը Սիրիայի նախագահին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները, ինչպես նաև Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը:

Башар Асад принял Арарата Мирзояна
Президент Сирийской Арабской Республики Башар Асад 23 февраля принял в Дамаске министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна.
Собеседники обсудили ситуацию, сложившуюся в пострадавших от стихийного бедствия регионах Сирии, и работы, направленные на преодоление существующих проблем.
На повестке встречи были также вопросы армяно-сирийских двусторонних отношений. Стороны коснулись взаимодействия на международных площадках.
Министр иностранных дел Армении представил президенту Сирии последние развития в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также тяжелую гуманитарную ситуацию, сложившуюся вследствие незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора.