Հայաստանն ու Թուրքիան առաջիկայում կքննարկեն ուղիղ ավիաբեռնափոխադրումներ սկսելու հարցը․ ԱԳՆ
Առաջիկայում  նախատեսված է Հայաստանի և Թուրքիայի համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչների հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվելու են ուղիղ ավիաբեռնափոխադրումներ սկսելու և երրորդ երկրների քաղաքացիների համար սահմանը բացելու պայմանավորվածությունների իրագործումը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը:
«Առաջիկայում նախատեսված է հանդիպում երկու երկրների համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչների միջև սահմանին՝ քննարկելու համար հուլիսին ձեռք բերված երկու պայմանավորվածությունների իրագործումը։ Այդ պայմանավորվածություններն են ուղիղ ավիաբեռնափոխադրումների մեկնարկը և սահմանը երրորդ երկրների քաղաքացիների համար բացելը»,- ասաց Հունանյանը։
Նա նաև նշեց, որ Հայաստան֊Թուրքիա կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների՝ առաջիկայում որևէ վայրում կամ ժամկետում հանդիպելու վերաբերյալ որևէ պայմանավորվածություն չկա:

Армения и Турция в ближайшее время обсудят вопрос о начале прямых авиагрузоперевозок: МИД
В ближайшее время планируется встреча представителей профильных ведомств Армении и Турции, в ходе которой будут обсуждены вопросы реализации договоренностей относительно начала прямых авиагрузоперевозок и открытия границы для граждан третьих стран. Об этом сообщил Арменпресс пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
«В ближайшее время планируется провести на границе встречу представителей профильных ведомств двух стран для обсуждения реализации двух договоренностей, достигнутых в июле. Речь идет о договоренностях относительно начала прямых авиагрузоперевозок и открытия границы для граждан третьих стран», - сказал Унанян.
Он также отметил, что нет никакой договоренности о встрече спецпредставителей процесса нормализации отношений между Арменией и Турцией в каком-либо месте или в какие-либо сроки.