Արցախի նախագահի խոսնակը որոշ մանրամասներ է հայտնել Արայիկ Հարությունյանի՝ Երևան կատարած այցի մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը որոշ մանրամասներ է հայտնել ՀՀ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ Երևան կատարած այցի մասին:
Նա նշել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է ստեղծված իրավիճակը։
Անդրադառնալով «Արցախպրես»-ի հարցին, թե ինչու՞ Արցախի պատվիրակությունը ևս չի մասնակցել հանդիպմանը, Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ Երևանում գտնվող Արցախի պատվիրակության անդամները նախապես հայտարարված օրակարգի շրջանակներում առաջիկայում ՀՀ քաղաքական պատասխանատուների հետ կշարունակեն հանդիպումները։

Пресс-секретарь президента Арцаха представила подробности визита Араика Арутюняна в Ереван
Поддержи А1+!Пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян представила некоторые подробности визита президента Республики Арцах Араика Арутюняна в Ереван.
Она отметила, что 12 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел встречу с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном, в ходе которого была обсуждена сложившаяся ситуация.
Касаясь вопроса о том, почему арцахская делегация не участвовала во встрече, Аванесян сообщила, что члены арцахской делегации в Ереване продолжат встречи с политическими деятелями Армении в рамках запланированной повестки дня.