Ադրբեջանում Իրանի դեսպանը հայտնել է «3+3» ձևաչափով հաջորդ հնարավոր հանդիպման մասին
«3+3» ձևաչափով (Իրան-Թուրքիա-Ռուսաստան և Հայաստան-Վրաստան-Ադրբեջան) հաջորդ հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա մինչև տարվա վերջ՝ Իրանում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյիդ Մուսավին:
«Այս նախաձեռնությունը շատ հաջող էր։ Ակնկալում ենք, որ հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա մինչև տարեվերջ՝ արդեն Իրանում»,- ասել է Մուսավին:
«3+3» ձևաչափով առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ։ Հանդիպմանը մասնակցում էին Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Իրանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի պատվիրակությունները ՝ փոխարտգործնախարարների գլխավորությամբ: Վրաստանը հրաժարվել էր ներկայանալ այդ հանդիպմանը:

Посол Ирана в Азербайджане заявил о возможной следующей встрече в формате "3+3"
Поддержи А1+!Следующая встреча в формате "3+3" (Россия, Турция, Иран - Азербайджан, Армения, Грузия) может пройти до конца года в Иране.
Как передает Арменпресс со ссылкой на азербайджанские СМИ, об этом заявил посол Ирана в Азербайджане Сейед Аббас Мусави.
"Эта инициатива была очень успешной. Мы ожидаем, что следующая встреча состоится до конца года, уже в Иране", - сказал Мусави
Первая встреча в формате «3+3» состоялась 10 декабря 2021 года в Москве. Во встрече приняли участие делегации Турции, России, Ирана, Азербайджана и Армении во главе с заместителями министров иностранных дел. Грузия в нем не участвовала.