ԶՈՒ անձնակազմի հետ դաստիրակչական աշխատանքների մասին տեղեկատվությունը արժանացել է հավանության
ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի (ԱՊՀ ՊՆԽ) 2022թ. պլանի համաձայն` օգոստոսի 26-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անկացվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցել են ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների պատվիրակությունները և ԱՊՀ ՊՆԽ քարտուղարության ներկայացուցիչները: Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը:
Նիստի ընթացքում Կոմիտեի քարտուղար է ընտրվել ՌԴ պաշտպանության նախարարի տեղակալ – ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր ռազմաքաղաքական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Վիկտոր Գորեմիկինը, ով ներկայացրել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի միջև անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի ոլորտում իրականացվող միջոցառումները, կարևորել դրանց շարունակականության և զարգացման ապահովումը:
Նիստի մասնակիցների հավանությանն է արժանացել ՀՀ ԶՈՒ բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ, գնդապետ Ս. Ստեփանյանի ներկայացրած տեղեկատվությունը ՀՀ ԶՈՒ անձնակազմի հետ դաստիրակչական աշխատանքների հիմնական ուղղությունների մասին:
ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարությունների անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի գծով մարմինների ղեկավարների Կոմիտեի հերթական նիստում ընդունվել են որոշումներ՝ ուղղված զինծառայողների հետ տարվող աշխատանքների ոլորտում բազմակողմ ռազմական համագործակցության համակարգի զարգացմանը:

Информация о воспитательной работе с персоналом ВС удостоилась одобрения
Согласно плану Совета министров обороны государств-участников СНГ (СМО СНГ) 26 августа 2022 г. в административном комплексе Министерства обороны РА состоялось очередное заседание Комитета руководителей органов по работе с личным составом Министерств обороны государств-участников СНГ.
В заседании приняли участие делегации Министерств обороны стран СНГ и представители Секретариата Министерств обороны СНГ. С приветственным словом к участникам обратился заместитель министра обороны РА Арман Саркисян.
В ходе заседания секретарем Комитета был избран заместитель министра обороны Российской Федерации, начальник Главного военно-политического управления Вооруженных сил Российской Федерации генерал-полковник Виктор Горемыкин, который представил меры, реализуемые в области кадровой работы между Вооруженными силами государств-участников СНГ, подчеркнул их преемственность и развитие.
Участники заседания одобрили информацию, представленную начальником Управления морально-психологического обеспечения ВС РА, полковником С. Степаняном об основных направлениях воспитательной работы с штатом ВС РА.
На очередном заседании Комитета руководителей органов по работе с личным составом Министерств обороны государств СНГ приняты решения, направленные на развитие системы многостороннего военного сотрудничества в сфере работы с военнослужащими.