Ջերմաստիճանն այսօրվանից կբարձրանա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈւշադրություն Պայմանավորված բարձր ջերմային ֆոնով և տեղումների բացակայությամբ՝ հանրապետության նախալեռնային և հովտային գոտիներում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը Արարատյան դաշտում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում սպասվում է նորմայից բարձր: Խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից մինչև 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից:
Երևանում և մարզերում այսօր ցերեկը, օգոստոսի 27-31-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավարևելյան 2-5մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 26-28-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով։

Температура воздуха с сегодняшнего дня повысится
Поддержи А1+!В связи с высоким тепловым фоном и отсутствием осадков в предгорьях и долинах республики сохраняется пожароопасная ситуация высокой степени.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что с 26 по 28 августа температура воздуха постепенно повысится на 3-4 градуса.
Индекс ультрафиолетового излучения в Араратской долине, предгорьях Арагацотна, Котайка и Вайоц Дзора будет выше нормы.
С 11:00 до 17:00 рекомендуется избегать пребывания под прямыми солнечными лучами.
В Ереване и в областях во второй половине дня 26 августа, с 27 по 31 августа осадков не ожидается. Ветер: юго-восточный с порывами до 2-5 м/с.