Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նախագահ Լուիս Լակաժե Պոուին՝ Անկախության տոնի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության, հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ:
Վստահ եմ, որ մեր պետությունների և ժողովուրդների միջև պատմականորեն առկա բարեկամական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի բարօրություն մեր ժողովուրդների և ի շահ մեր պետությունների:
Մաղթում եմ Ձեզ աշխատանքային արդյունավետ գործունեություն և եռանդ, իսկ բարեկամ ուրուգվայցի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն:

Премьер-министр направил поздравительное послание президенту Уругвая
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил президенту Восточной Республики Уругвай Луису Лакаже поздравительное послание.
От имени Правительства Республики Армения, армянского народа и от себя лично поздравляю Вас с праздником Независимости Восточной Республики Уругвай.
Уверен, что исторически сложившиеся дружественные отношения между нашими государствами и народами будут продолжать развиваться и укрепляться во благо наших народов и наших государств.
Желаю Вам продуктивной трудовой деятельности и стойкости, а дружественному уругвайскому народу - мира и благополучия.