Sevan Startup Summit 2022-ը չի կայանա. տեխնիկական խնդիրներ կան
Տեխնիկական և ժամանակային խնդիրների պատճառով այս տարի ևս Sevan Startup Summit-ը չի անցկացվի: Այս մասին հայտարարել է Startup Armenia հիմնադրամը։
«Չնայած այն հանգամանքին, որ այս պահին «Սևան» ազգային պարկի և կառավարական այլ գերատեսչությունների հետ համատեղ աշխատանքի արդյունքում սամիթի համար մենք գտել ենք գրեթե հարմար նոր տարածք, և չնայած 2021-ից ի վեր բավականին աշխատանք ենք կատարել, որպեսզի Sevan Startup Summit 2022-ն իրականություն դառնա, ստիպված ենք հայտարարել, որ այս տարի ևս տեխնիկական և ժամանակային որոշակի խնդիրների պատճառով հուլիսի վերջին տարածաշրջանում ամենամեծ և ամենասպասված հավաքը չի կայանա իր մասշտաբով և ձևաչափով, ինչպես ընկալվում է մեր էկոհամակարգի կողմից»,- նշել է Seaside Startup Summit-ի գործադիր տնօրեն Վահագն Ռափյանը։

Sevan Startup Summit 2022 не состоится по техническим причинам
«Несмотря на то, что на данный момент в результате совместной работы с Национальным парком “Севан” и другими государственными ведомствами мы нашли новую территорию, практически пригодную для проведения саммита, и несмотря на то, что с 2021 проделана огромная работа, чтобы Sevan Startup Summit 2022 стал реальностью, мы вынуждены объявить, что в этом году снова из-за определенных технических и временных проблем крупнейшее и самое ожидаемое собрание в регионе не состоится в своем масштабе и формате, как это воспринималось нашей экосистемой», — сказал исполнительный директор Seaside Startup Summit Ваагн Рапян.
Фонд Startup Armenia в настоящее время активно работает над проведением этой осенью саммитов Seaside Startup Summit Australia и SSSholidays India Goa. Организаторы указали, что подготовка к Sevan Startup Summit 2023 начнется в ближайшее время и уверяют, что он состоится.